V tomto případě bylo zadání investora jasné. Toužil najít byt s luxusní adresou, před celkovou rekonstrukcí, tak aby měl možnost přizpůsobit si bydlení vlastnímu životnímu stylu a potřebám. Takové místo, protnuté historicku atmosférou Stárého Města, jsme našli v centru veškerého dění. Bylo dost světlé a tiché na to, aby nesloužilo jen jako noclehárna. Prostorné tak akorát, aby pojalo osobní věci a šatník, který profesionální fotbalista, během svého cestování po Evropě nastřádal.

Představa klienta o příležitostných večírcích, nicméně za vlastními zdmi tepajícího města, nás inspirovala k návrhu multifunkčního varného centra, který kromě hostitele v čele pojme dalších 6 míst k sezení. Dominantní závěsová opona, velká nábytková stěna s nenásilně včleněnou kuchyní nebo velkorysý sedací kout jsou možnými kulisami k tomu, aby se tu mohl odehrát leckterý příběh dle přání majitele.

V nepříliš velkém bytě jsme také dostáli slibu a vyhověli investorově představě o volně stojící vaně, která se v původní dispozici zdála být nereálnou. Skrze dva nadsvětlíky a prosklené dveře, které ústí do soukromé koupelny, jsou navíc obě místnosti naplněné příjemným denním světlem. Šatnu lze od ložnice zvukově uzavřít proskleným posuvným panelem, který opticky nezmenšuje prostor a vpouští přirozené světlo do butikové šatny. Žíhaná podlaha, tmavě mořená dýha, historizující dveře na míru navrátili bytu s nádechem minulosti jeho dávnou vážnost.

Díky citlivému přístupu a oboustranné důvěře se z bezejmenného bytu mohl zrodit reprezentativní pánský byt.

Investor: MARTIN FENIN